DOLAR 28,9307 0.16%
EURO 31,2563 0.11%
ALTIN 1.887,650,70
BITCOIN 12759804,74%
İzmir
14°

HAFİF YAĞMUR

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Her yıl, gereksiz yazılımlara binlerce dolar harcıyoruz
42 okunma

Her yıl, gereksiz yazılımlara binlerce dolar harcıyoruz

ABONE OL
Ekim 11, 2023 11:39
Her yıl, gereksiz yazılımlara binlerce dolar harcıyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eski usul şirket içi kurulumlardan ultra dijital ve çoklu bulut yaklaşımına geçiş yarışı hiç bu kadar gerçek olmamıştı. Ancak bu kaosun ortasında Freshworks, işletmelerin gereksiz yazılımlar için milyonlar harcadığını düşünüyor.

En son yayınladığı “İşyeri Teknolojisinin Durumu: BT’de Yapay Zeka” raporu, Birleşik Krallık’taki şirketlerin her yıl yazılım sözleşmelerine ortalama 2,7 milyon sterlin harcadığını ortaya koydu.

Bu potansiyel para israfı, BT hizmetlerinin üstesinden gelmek için gereken ek yönetimle el ele gidiyor; BT uzmanlarının neredeyse dörtte üçü (%71), bir önceki yıla kıyasla ilgilenmeleri gereken daha fazla yazılım olduğunu söylüyor.

Gerçekten bu kadar çok yazılıma ihtiyacımız var mı?

Freshworks’e göre, İngiliz işletmeleri gereksiz yazılımları ortadan kaldırarak yılda 446.000 sterlin tasarruf edebilir. Savurgan BT harcamalarını azaltmaya yönelik açık bir ihtiyaç olmasına rağmen, birçok şirket henüz doğru yapay zeka araçlarından faydalanamıyor.

Benzer şekilde, Y kuşağı ve Z kuşağına kıyasla daha az sayıda yaşlı çalışan yapay zeka araçlarını kullanıyor ve bu da ilgili eğitimlere ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor.

Yeni teknolojilerin ortaya çıkmasıyla birlikte Freshworks CIO’su Prasad Ramakrishnan ileriye dönük bazı tavsiyelerde bulunuyor: “Akıllı, basitleştirilmiş teknoloji, yapay zekanın gücüyle birleştiğinde, üretkenliği ve verimliliği artırmak için eski yazılımların on yıllardır yaptığından daha fazlasını yapacaktır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP