DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN 19442040,75%
İzmir
16°

HAFİF YAĞMUR

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Oyun devi karıştı: Çalışanlarını kovmakla tehdit ediyor!
  • Haber hdht
  • OYUN
  • Oyun devi karıştı: Çalışanlarını kovmakla tehdit ediyor!
52 okunma

Oyun devi karıştı: Çalışanlarını kovmakla tehdit ediyor!

ABONE OL
Ekim 18, 2023 22:59
Oyun devi karıştı: Çalışanlarını kovmakla tehdit ediyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandemi sonrasında teknoloji şirketlerinin hibrit çalışma tarzını benimsediğini biliyoruz. Apple’dan Microsoft’a kadar birçok firma, haftanın belli günlerini evden çalışmayla yürütüyor. Ancak Roblox isimli oyunun geliştiricisi Roblox Corporation çalışanlarını zorla ofise çağırıyor.

Roblox’ta ofise gelmeyenlere kıyım başladı

Roblox, çalışanlarının tam zamanlı olarak ofise dönmelerini istiyor. Bu politikayı kabul etmeyen kişilerin ise kıdem tazminatlarını kabul ederek işten ayrılması gerektiğini söylüyor. Roblox Corporation CEO’su David Baszucki, tüm çalışanlarını ofise çağırdı.

Bu hafta çalışanlara gönderilen yazılı açıklamada, önümüzdeki yazdan itibaren yürürlüğe girecek yeni kurallar açıklandı. Buna göre çalışanların haftada en az üç gün şirkete gelmesi ve burada çalışması gerekecek.

Bu kurala uymak veya uyamayanlara ise işten ayrılmaları için tazminat paketleri verilecek. Sadece uzaktan çalışılan bazı roller ve kilit uzmanlığa sahip olanlar bu zorunluluktan muaf tutulacak.

Konuyla ilgili açıklamasında CEO Baszucki, politika değişikliğine neden olarak yüz yüze çalışmanın çok daha fazla üretkenliğe yol açtığını ifade etti. Spontane fikirlerin veya geri bildirimlerin online toplantılar ortaya çıkmadığını belirtti.

Bir miktar esneklik devam edecek olsa da Baszucki, özellikle genç çalışanların öğrenmelerine fayda sağlayacak bir geri dönüş istiyor. Oyun şirketi, ofis bölgesine taşınacak olanların masraflarına da yardımcı olacağını ifade etti.

Pandemi sonrası uzaktan ve hibrit çalışmanın popülerliği artarken, Roblox’un bu hamlesinin nasıl bir dönüş alacağını göreceğiz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP